Kup w przeciągu:

Wyprzedaż Magazynowa już wkrótce! 

O nas
ArtStyl Pracownia Ceramiki

Kim jesteśmy?

Dwie istoty pełne pomysłów z nieskończoną ilością planów i pękającymi w szwach szkicownikach z projektami. Mama i córka zarażone wspólną pasją do ceramiki oraz zamiłowaniem do sztuki. Obydwie z wykształcenia ceramiczki z ogromnym zapleczem inicjacji i profesjonalizmem, a także zmysłem ceramicznym. Razem tworzymy team niezwyciężony! Wzajemnie się uzupełniamy i zawsze możemy na sobie polegać. Często bywa i tak, że do głowy przychodzą nam podobne pomysły, po czym nigdy nie wiadomo, która z nas wpadła na ten, a nie inny projekt. Wierzymy w marzenia i dążymy do ich realizacji. A jednym z naszych marzeń była właśnie Pracownia Ceramiki.

Jak powstała Pracownia?

Wszystko zaczęło się od cichych marzeń o Pracowni Ceramiki, od wyobrażeń o miejscu ze snów. Po wyznaczeniu celu i długiej drodze pełnej zmagań powstała Pracownia, wydarzyło się to w 2011 roku. Także nasza Pracownia Ceramiki ma już 9 lat!


Oczywiście, że w życiu istnieją cel i zamierzenia, 

ale istnieje także droga warta walki. - Alf Lohne


ArtStyl Pracownia Ceramiki


Ula

Mam na imię Ula. Ceramika jest nie tylko moim zawodem wyuczonym, ale również moim ukochanym zajęciem w każdej wolnej chwili. Najbardziej cieszą mnie rzeczy robione na specjalne zamówienia, kiedy widzę uśmiech i iskierki, a nawet łzy szczęścia w oczach osób, którym spełniam ceramiczne marzenia, czuję się wtedy jak Wróżka.

Ukończyłam Państwowe Licem Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu, na profilu ceramika artystyczna ze specjalizacją modelarz uzyskując tytuł technik sztuk plastycznych. Moim głównym prowadzącym warsztatów ceramicznych był artysta plastyk Eugeniusz Molski.
Przygoda z ceramiką rozpoczęła się trochę później, najpierw były obrazy olejne na specjalne zamówienia, potem praca jako dekorator w jednej z większych firm w Polsce, następnie duża korporacja, aż wreszcie Pracownia Ceramiki.

Oprócz sztuki i ceramiki fascynują mnie również podróże, zarówno bliskie jak i dalekie, lubię także czytać książki, jednak tylko te tradycyjne, a kiedy idę do biblioteki znikam na kilka godzin. Uwielbiam swój ogród kwiaty, krzewy, drzewa, odnajduję w nim niezwykły spokój i ukojenie, a śpiewające ptaszki działają jak muzyka relaksująca. Właśnie w nim przychodzą mi do głowy najlepsze pomysły.

ArtStyl Pracownia Ceramiki


Dagmara

Ceramika, podróże i fotografia to moje największe pasje, takie przy których serce nie nadąża, brakuje tchu i ma się milion pomysłów na minutę. Cześć wszystkim! Jestem Dagmara! Ta młodsza z tych dwóch, ta zakręcona i nie nadążająca za swoimi myślami. Moja droga przez sztukę była bardzo długa, ten świat towarzyszył mi zawsze, już od wczesnych lat szkolnych. Skończyłam Liceum Plastyczne w Nowym Wiśniczu na specjalizacji ceramika, ta sama szkoła i mury, ten sam profil, a nawet pracownia, w której uczyła się mama. Dyplom z ceramiki broniłyśmy w tej samej sali, to było dla mnie coś niesamowitego. Dziś obydwie jesteśmy wykwalifikowanymi ceramikami i spełniamy swoje marzenia!

Świat sztuki towarzyszył mi od najmłodszych lat, moja droga życiowa zawsze wiązała się ze sztuką. W czasie kiedy uczęszczałam jeszcze do Liceum Plastycznego mama otwarła Pracownię Ceramiki ArtStyl, kiedy skończyłam szkołę postanowiłam otworzyć sklep stacjonarny. Wzięłam udział w kilkumiesięcznym szkoleniu biznesowym, po którym można było otrzymać wsparcie finansowe, to było w 2014 rok, tak postała Galeria Rękodzieła ArtStyl.

Z czasem zaczęły pojawiać się oferty prowadzenia warsztatów ceramicznych, wtedy też podjęłam decyzję pójścia na studia pedagogiczne. Zawsze uwielbiałam pracować z dzieciakami, wspólnie z nimi tworzyć i opowiadać im o artystach i architekturze, po prostu uczyć ich sztuki poprzez zabawę. Wybrałam odpowiedni kierunek na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie i tak zaczęłam się moja kolejna przygoda ze sztuką. Poznałam mnóstwo fantastycznych osób i nowy świat sztuki współczesnej. Podczas studiów intensywnie chłonęłam każdą wiedzę, zajęcia z pedagogiki, historii sztuki, czy też warsztaty dawały mi mnóstwo energii, to było coś co mnie nieziemsko fascynowało. Skończyłam Edukację Artystyczną w zakresie sztuk plastycznych, od tamtej pory minęło trochę czasu. Był to czas obfity w plany i spore przygotowania. Przygotowania do powrotu do świata ceramiki. Do miejsca w którym jestem tu i teraz.

WYSTAWY I OSIĄGNIĘCIA

2017
Wystawa 1, Galeria Szklana, Zator
Wystawa Kontaminacja, Galeria UP, Kraków
Wystawa Instytut Pamięci Zmysłowej, Skład Długa, Kraków
Wystawa Rewolucja w przestrzeni, Park Zabłocie, Kraków
2016Wystawa indywidualna fotografii Warsztat, Galeria Fotografii 5A, Kraków
Wystawa Assemblage-Emballage, Galeria Lamelli, Kraków
Stypendium Rektora UP dla najlepszych studentów w roku akademickim 2016/2015
2014
Otwarcie Galerii Rękodzieła ArtStyl
2013
Wystawa Biennale dyplomów - ogólnopolski przegląd wyróżnionych prac dyplomowych 2013, Europejska Galeria Sztuki w Rzeszowie
2011
Otwarcie Pracowni Ceramiki Artystycznej ArtStyl
WYRÓŻNIENIE HONOROWE w VII Międzynarodowym Biennale Portret rodzinny w Lublinie
2009
Wyróżnienie w Konkursie Świat wokół mnie
2008
II MIEJSCE w VII Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym Kapliczki i zabytki sakralne Karpat
2007
II MIEJSCE w VI Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym Kapliczki i zabytki sakralne Karpat
2006
I MIEJSCE w Konkursie Fotograficznym Ziemia bocheńskaREALIZACJE NA SPECJALNE ZAMÓWIENIA

2016
Realizacja płaskorzeźby jubileuszowej dla kolekcjonera w Norwegii
2015
Realizacja rozet ceramicznych na elewację kamienicy w Krakowie2013
Realizacja statuetki "Maski Weneckie" na Krakowskie Nagrody Karnawałowe
2012
Realizacja statuetki "WuPiorów" na Krakowskie Nagrody Karnawałowe
2011 Realizacja popiersia płk. pilota obserwatora Adama Dąbrowy dowódcy dywizjonu bombowego 301 w Wielkiej Brytanii w 1942 roku dla Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej.


Ponadto nasze prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w Afryce, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Wyspach Kanaryjskich, Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Norwegii, Szwecji, Ukrainie, Polsce.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl